0
krzysiekj24 3 lipca 2016 16:34
Witam ostatnio ukazują się w korzystnej cenie bilety do obu miejscowości czytam opisy z forum i blogi na temat tych miejscówek obie wyglądają zachęcająco. Chciałbym polecieć do jednej z tych miejscowości w max 4 osoby, na 2dni do max 4. Podróż oczywiście low cost, z bagażem podręcznym i ogólnie po jak najkorzystniejszych kosztach. Który kierunek będzie lepszy w stavanger kusi "skała" Bergen swoim urokiem. Czy może ktoś z was był w obu miejscach? I jakie by polecił? Jak jest z trudnością dotarcia do popularnych obiektów?
Biorę po uwagę nocleg w niedrogich domkach ew. lotnisko lub namiot. Podróż na przełomie września i października.

Dodaj Komentarz

Komentarze (2)

misiatek 4 lipca 2016 10:10 Odpowiedz
To pytanie w stylu "co jest piękniejsze: Paryż czy Rzym" :)W Bergen jest chyba więcej możliwości zagospodarowania czasu, gdy pada. Stavanger to miasto do obejścia w pół dnia. Ale jako baza wypadowa do fiordów obydwa są równie dobre. Dotarcie do Preikestolen ze Stavanger jest łatwe u dobrze zorganizowane - poczytaj w innych wątkach.
maczala1 4 lipca 2016 10:19 Odpowiedz
Jak nie wiesz, co wybrać Begen, czy Stavanger, to wybierz - Alesund :)Na poważnie, to wszędzie tam jest fajne. Dużo zależy od tego, co chcesz robić, czym się poruszać no i pogody, której niestety nie przewidzisz w Norwegii. Sam już sobie odpowiedziałeś - Bergen jako miasto jest fajniejsze od Stavanger ale ze Stavanger łatwo i prosto dostaniesz się na Pulpit Rock.