+1
S&P w podróży 11 sierpnia 2017 12:27
Tylko spójrzcie, jak tu pięknie! Wodospady Wiktorii to jedno z najcudowniejszych miejsc na naszej planecie i od dawna planowaliśmy tu pojechać, tylko, że nigdy nie było nam po drodze :)


W końcu udało się je odwiedzić przy okazji naszej lipcowej wyprawy do Namibii (więcej o tym tutaj: http://wpodrozy.net.pl/category/afryka/namibia-2017/ ) i Botswany (o tym tutaj: http://wpodrozy.net.pl/category/afryka/botswana-2017/ ).

Jeśli chcecie tam pojechać, to niestety nie uda wam się uniknąć kosztów. Na pewno są widoki warte wydanych pieniędzy, więc przedstawiamy jak to wygląda cenowo. Przyjechaliśmy busikiem z Kasane w Botswanie, bo było to łatwiejsze i tańsze niż przejazd naszym samochodem wynajętym w Namibii.
- transport do i z Kasane - niecałe 50 USD (korzystaliśmy z Wild Cars and Guides, kupione na miejscu)
- wiza do Zimbabwe - 30USD
- wiza do Zambii - 20USD
- wejście na wodospad po stronie Zimbabwe - 30USD
- wejście na wodospad po stronie Zambii - 20USD
- 15-minutowy lot helikopterem - 162USD

Rada: Jeśli chcecie zaoszczędzić, to nie musicie koniecznie przechodzić na stronę Zambijską, bo tam widoki są nieco mniej spektakularne. Jeśli jednak zdecydujecie się również na Zambię, to kupcie od razu podwójną wizę za 50USD, bo unikniecie ogromnych kolejek na granicy - wystarczy stempelek (w kolejce tylko kilka osób).

Można oczywiście zostać dłużej i pewnie warto, ale koszty będą się piętrzyły. Myśląc z perspektywy czasu, gdybyśmy zostali na noc i mieli jeszcze jeden dzień w Victoria Falls, spróbowalibyśmy spływu rzeką Zambezi.

Tutaj krótki filmik z Wodospadów Wiktorii i Delty Okavango http://wpodrozy.net.pl/afryka-ziemia-woda-powietrze/

Na tej stronce możecie ściągnąć bezpłatny przewodnik po Wodospadach po angielsku - jest mnóstwo szczegółowych informacji. http://www.victoriafalls-guide.net/

Zapraszamy na naszego bloga: wpodrozy.net.pl
Jesteśmy też na fejsie: www.facebook.com/wpodrozyDodaj Komentarz

Komentarze (2)

peta18 12 sierpnia 2017 11:02 Odpowiedz
A wizę na granicy bez problemów można dostać?
s-amp-p-w-podrozy 12 sierpnia 2017 22:13 Odpowiedz
peta18A wizę na granicy bez problemów można dostać?
Tak, kupiliśmy na granicy Botswana/Zimbabwe od razu podwójną do Zimbabwe i Zambii.