+1
czapla 2 marca 2018 08:59
Po 2 miesiącach mieszkania i pracy zdalnej w Manili postnowiłem się gdzieś ruszyć. Tym razem padło na Bicol. Lot do Legazpi kosztował ok 130zł a powrót z Virac (Catanduanes) do Manili 100zł. Wszystko z Cebu Pacific..
Niestety po 2 godzinach czekania na lotnisku okazało się, że lot do Legazpi został odwołany z powodu złej pogody i polecieliśmy dzień później. W ten sposób wycieczka skróciła się z 7 do 6 dni. W drodze powrotnej mieliśmy ponownie ten sam problem gdyż nasz lot z Virac do Manili został odwołany i wracaliśmy do Manili przez Legazpi następnego dnia.

Prosto z lotniska w Legazpi udaliśmy się na LIGÑON HILL. Jet to wzgórze, z bardzo ładnym widokiem na wulkan Mayon. Trike z lotniska to ok.50peso a wstęp to z tego co pamiętam 20 peso za osobę. Image.
Kolejnym punktem były ruiny Cagsawa, do których również dojechaliśmy trikiem za kilkadziesiąt peso. Na miejscu można przejechać się ATV za niecałe 500 peso.
Image

Ze względu na odwołany lot i skrócenie podróży musieliśmy z czegoś zrezygnować. Padło na Donsol gdyż od miejscowych dowiedzieliśmy się, że w ostatnich dniach niestety odwiedzającym nie udało się zobaczyć rekinów wielorybich. Następnym punktem podróży miały być wyspy w okolicy Matnog. Jak to na Filipinach podróż zajęła trochę dłużej niż planowaliśmy więc na nocleg zatrzymaliśmy się w Gubat Rizal Beach. Plaża szeroka i odwiedzana przez surferów ale niezbyt piękna jak na Filipiny. Spokojnie można odpuścić. Hotel Rizal Beach Resort lata świetności ma dawno za sobą.
Image
Do Matnog można dostać się busem z Sorsogon city. Na miejscu od razu zaczepili nas ludzie oferujący wycieczki na Subic Beach, Juag Fish Sanctuary i Tikling beach. Cena to 1600 peso za 1 dniową wycieczkę lub 2000 jeżeli wracamy następnego dnia. Płaci się za całą łódkę(max 10 osób). Tikling beach to mała wyspa. Biała plaża, 2-3 domki kilka świń i kogutów. Bardzo ładnie. Do tego 0 turystów.
Image
Po drodze na Subic beach gdzie mieliśmy nocować zatrzymaliśmy się na Juag Fish Sanctuary. 100 peso za pokarm dla rybek. Kilka gatunków szarych i kolorowych rybek. Image
Na Subic beach za około 1500 peso (+- 100zł) bardzo skromna altanka na plaży z wiatrakiem. Na plaży raptem kilka osób. Biały piastek...cudownie.
Image
W sklepie na wyspie można było kupić ryż, mięso (180peso/kg), świeże ryby (220peso/kg). Za 50 peso miejscowi przygotowali nam rybę na grilu. Zjedliśmy razem z załogą naszej łódki. Tanio i pysznie.
Image.

cdn. Przepraszam za ewentualne błędy.Następnie udaliśmy się do Tabaco skąd popłynęliśmy na wyspę Catanduanes (prom 3h 230peso). W planie mieliśmy wynajęcie skutera...niestety nie udało się znaleźć i przemieszczaliśmy się trikiem. Pierwszego dnia objechaliśmy południe wyspy: średnie plaże Mamangal i Marilima i ładną lecz otoczoną betonem plażę resortu Twin Rock gdzie nocowaliśmy. Widok z restauracji, niskie ceny alkoholu(45 peso piwo, 200peso 0,7 rumu i smaczne jedzenie sprawiły, że wieczór był udany.
Image
Image
Kolejny dzień to piękny Binurong View Point, wodospad, kościół i wieczór w resorcie Puraran Beach Resort (domek 600peso)
Image
Image

Dodaj Komentarz