0
gruby_inversia 12 czerwca 2018 18:09
Dlaczego na gorąco? odpowiedzcie sobie sami :D

Image

GENEZA...

To moja druga relacja na forum i znowu z kraju arabskiego - „przypadeg? Nie sondze”.
Tym razem wybór był bardziej spontaniczny. 22.06 bronię pracę magisterską, 23.06 kurs przygotowujący na egzamin wstępny na aplikację prokuratorską, dlatego też to podwójny powód do wypoczynku! Trzeba było gdzieś polecieć, niestety inne obowiązki zawęziły pole manewru urlopowego, dlatego też odpadło moje ulubione Mars Alam… Ze względu na moje niezdecydowanie decyzję podjął, ktoś inny komunikując to w ten sposób „Kupiłam bilety teraz ty załatw hotele” Padło na Dubaj!

LOT

Jeśli chodzi o lot to wybrany został Fly Dubai z Krakowa. Koszt to jakieś 760 zł RT bez bagażu. Jako że kurs odbywa się w Krakowie a loty w rozkładzie letnim są nocne to było zdecydowanie najlepsze rozwiązaniem. Jedynym minusem jest dosyć restrykcyjny 7kg limit bagażu podręcznego na osobę, jakoś będzie trzeba sobie z tym poradzić szczególnie że nie miałem za wiele do powiedzenia


HOTELE

Jako że diament w Hhonors trzyma się dobrze w moim przypadku wybór był oczywisty.
Wszystkie rezerwacje zrobione zostały bezpośrednio przez stronę Hhonors. Oczywiści nie był bym sobą gdybym nie sprawdził cen na innych stronach rezerwacyjny. Powiem wam, że mimo promocyjnych stawek 2 na 4 noclegi udało się zbić poprzez BRG. Żeby nie było za łatwo, wymagało to wymiany kilku e-maili z załogą BRG, jednak koniec końców udało się.
I tak:

1. Conrad Dubai cena początkowa 387 AED zbita do 273 AED

Wysłany e-mail z prośbą o szybkie zameldowanie w związku z lądowaniem rano. W odpowiedzi zaproszenie na śniadanie od razu po przyjeździe do hotelu, w miarę możliwości dostępności szybkie zameldowanie oraz upgrade do King Deluxe Suite with Lounge Access od razu widoczny w aplikacji. Dostałem też listę kanałów dostępnych w TV, żeby sprawdzić czy gdzieś będą transmitowane mecze MŚ.

2. Hilton Abu Dhabi kosztował 821 AED za 3 dni

Podziękowania dla @wierciu za recenzje hotelu. Ułatwiło to wybór. Wiadomo, że ten hotel został wybrany, żeby w jeden dzień zrobić sobie zwiedzanie a resztę spędzić na polecanej plaży.
Dzięki recenzji wiedziałem tez iż pokoje są strasznie małe to też wysłałem e-mail z prośba o upgrade. Od razu przydzielony w aplikacji najmniejszy ale jednak King Junior Suite. W odpowiedzi na e-mail fajny gest w postaci obiecania wstawki z winem musującym. Niestety brak kanałów pokazujących MŚ. Jest jednak strefa kibica na plaży za 75 AED piwko plus kiełbaska z grilla. Na drugi mecz polaków będzie jak znalazł :D

3. i 4. Hilton Dubai The Walk kosztował 437AED; Hilton Dubai Creek cena początkowa 301 AED zbita do 213 AED

Te hotele, mają jakby jedną osobę odpowiedzialną za rezerwacje. Tutaj oprócz zapewnienia, że dołożą wszelkich starań nic aktualnie o upgrade i MŚ nic nie wiadomo.

PLAN WYPRAWY
Dzień 1 Dubaj
a) Dubai Gold Souk
b) Dubai Spice Souq Market
c) zgubienie się w uliczkach Deiry
e) The Dubai Mall
f) fontanny
g) mecz Polaków

Dzień 2 Abu Dhabi
a) przejazd autobusem
b)Wielki meczet
c) Tor F1

Dzień 3 Abu Dhabi
a) plażowanie
b) drineczek w Emirates Palace
c) Marina Mall
d) rzut okiem na pałac

Dzień 4 Abu Dhabi
a) plażowanie lub Ferrari world

Dzień 5 Dubai
a) podróż autobusem
b) Zdjęcie z plaży z Hotelem Żaglem w tle
c) Palm Jumeirah kolejką
d) dubai marina by night
e) mecz Polaków

Dzień 6 Dubai
a) plażowanie
b) Burdż Chalifa

Dzień 7
a) Dubai creek i wyprawa Abrą na drugą stronę.

To tyle jeśli chodzi plan. Jak macie jakieś uwago chętnie rozważę wskazówki odnośnie co jest jeszcze warte zobaczenia.
Reszta relacji w wersji mam nadzieje live lub dzień po dniu!

Dodaj Komentarz

Komentarze (3)

tropikey 12 czerwca 2018 18:32 Odpowiedz
Ilekroć sygnalizujesz, że jesteś studentem, to mnie mały szlag trafia, bo ja w Twoim wieku, to o Hiltonach nawet nie śniłem :DNo, chyba że jesteś 40-latkiem z opóźnionym zapłonem edukacyjnym. Wtedy już mi lepiej :DCzekam na dalsze wieści. Pilnuj się tam, żeby się nie ugotować ;)Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
gruby-inversia 12 czerwca 2018 18:38 Odpowiedz
tropikey napisał:Ilekroć sygnalizujesz, że jesteś studentem, to mnie mały szlag trafia, bo ja w Twoim wieku, to o Hiltonach nawet nie śniłem :DJeszcze tylko 10 dni bycia studentem :lol: :lol:
aga-podrozniczka 13 czerwca 2018 10:39 Odpowiedz
tropikey napisał:Ilekroć sygnalizujesz, że jesteś studentem, to mnie mały szlag trafia, bo ja w Twoim wieku, to o Hiltonach nawet nie śniłem :DWtedy byly inne czasy :-) Nie siedzialo sie w PL na forach internetowych i nie szukalo tanich lotow, za mile czy hoteli za punkty. Ale tez bylo fajnie :-)