0
S&P w podróży 7 września 2018 17:29
O wyjeździe do Stanów myśleliśmy długo, ale problem z wizami trochę nas odstraszał. Na szczęście w 2017 zniesiono obowiązek wizowy, więc nadszedł czas wyruszyć na podbój dwóch pierwszych stanów w naszym życiu – Kazachstanu i Kirgistanu!
Spakowaliśmy namiot i sprzęt campingowy, bo od czasu do czasu mieliśmy zamiar spać pod gwiazdami Azji Środkowej. Przez południowo-wschodni Kazachstan i północy Kirgistan przejechaliśmy ponad 2650 km samochodem z napędem na 4 koła.
A po cholerę tam w ogóle pojechaliśmy? Pewnie myślicie, że dla stepów, gór, kanionów i namiastki pustyni. Też. Ale nasza główna misja to odwiedzić naszego Matiza. Co to za historia? Ano było to tak:

Szczecin, 2013
Dajemy ogłoszenie w internecie, że chcemy sprzedać naszego 10-letniego Matiza. Dzwoni jakiś facet z rosyjskim akcentem i mówi, że przyjdzie go obejrzeć. Wychodzimy na parking pod naszym blokiem, a tam czeka na nas mężczyzna o rysach bardzo centralno-azjatyckich. Rozmawiamy jakąś polsko-ruską mieszanką.
On: Podoba mi się, ale spuścicie trochę z ceny?
My: Jasne. Dogadamy się.
On: No to możemy podpisać umowę. Biorę go.
My: Super, a nie chce pan go wziąć na jazdę testową parę kilometrów?
On: Nie, nie mam czasu. Jeszcze dzisiaj ruszam w drogę powrotną do Kirgistanu, bo od roku nie byłem w domu.
Podpisuje papiery, daje gotówkę w dłoń i odjeżdża machając ręką. My stoimy w ciężkim szoku, bo tym autem nigdy nie wyjechaliśmy ze Szczecina dalej niż 120 km, a on właśnie rusza w podróż prawie 6000 kilometrów.

Widzieliście tanie loty do Ałmaty i zastanawiacie się nad wyprawą do Kazachstanu? Dobrze trafiliście. Poniżej zamieszczamy gotowy plan podróży przez płd.-wsch. Kazachstan - mapki i opisy trasy dzień po dniu, na co uważać, co jeść, gdzie spać i skolko to kosztuje. http://wpodrozy.net.pl/kazachstan-gotowy-plan-podrozy/

Tutaj możecie przeczytać naszą relację z Kazachstanu pisaną na bieżąco w podróży i więcej zdjęć.
http://wpodrozy.net.pl/category/azja/kazachstan-2018/

A tu Kirgistan (wkrótce postaramy się również opracować gotowy plan) http://wpodrozy.net.pl/category/azja/kirgistan-2018/

Jesteśmy też na fejsie www.facebook.com/wpodrozy

A tu kilka zdjęć z Kazachstanu

1, , , , , , , , , , , , , , #img15, #img16

Dodaj Komentarz

Komentarze (2)

grzes830324 8 września 2018 22:48 Odpowiedz
Fotki fajne ale swiniolota na fotkach brak :( dotarliscie do autka?
s-amp-p-w-podrozy 9 września 2018 12:53 Odpowiedz
grzes830324Fotki fajne ale swiniolota na fotkach brak :( dotarliscie do autka?
Jakiego świniolota????? Matiza? Widzeliśmy ich sporo i w Kazachstanie i w Kirgistanie, ale niestety "naszego" nie. Miał wyjątkowy kolor i od razu byśmy go poznali.