0
adam1987 3 listopada 2020 20:14
:!: Na wstępie przyznaje, że to w sumie żadna relacja, ale z drugiej strony też nie opis dojazdu do miasta z lotniska. Jako, że byłem bardzo dumny gdy wpadłem na ten pomysł, to postanowiłem się z Wami nim podzielić. Nie powtarzajcie tego, bo to nie ma sensu innego niż żart. :!:

Niektórzy z Was mogą mieć to nieszczęście, że swoją Australijską podróż rozpoczną/zakończą pośrodku nieciekawego niczego czyli na lotnisku Avalon pod Melbourne. Oferta jest tutaj ograniczona, kilka lotów krajowych i Kuala Lumpur z Air Asia X dwa razy dziennie (przed Covidowo). Jeśli lecicie do Sydney, to nawet mi Was nie żal. Oszczędność 50zł w stosunku do cen z głównego lotniska nie jest warta wizyty w tej dziurze. Jak ktoś jedzie samochodem, to może jeszcze da się przeżyć, nawet można mieć po drodze wracając np. z podróży po Great Ocean Road. Pozostali są skazani na bardzo drogiego SkyBusa do Melbourne. Podstawowa stawka to 24AU$ OW/ 45AU$ RT za dorosłego. Często niweluje ona naszą korzyść na tańszym bilecie krajowym jeśli alternatywą jest podróż komunikacją miejską na lotnisko w Melbourne. Jeśli przylecieliśmy AirAsia z KUL, to powiedzmy, że wyboru nie mieliśmy. Z drugiej strony Scoot z Singapuru czy Cebu z Manili latają na normalne lotnisko, a że Kuala Lumpur to zazwyczaj tylko fragment naszej podróży można wątpić w Naszą zdolność logicznego myślenia.

No ale trudno, mleko się rozlało. Lądujecie w Australijskim Modlinie. Nie chcecie płacić 1/5 ceny Waszego lotu międzykontynentalnego za przejazd 50 km autobusem. Czy da się coś z tym zrobić?

TAK! Istnieje tańszy sposób na dostanie się do Melbourne. Mam dla Was przetestowaną trasę, której ukończenie automatycznie pozwala na tytułowanie się Królem Cebuli, Cesarzem Oszczędności, Maxymilianem Dusigroszem II. Podróż będzie Was kosztowała 4,5AU$ za bilet 2 godzinny lub 9AU$ za bilet dobowy na komunikację w Melbourne. Dodatkowe 6AU$ zapłacicie za kartę Myki, ale to właściwie i tak niezbędny wydatek jeśli będziecie chcieli wyruszyć gdzieś po za centrum Melbourne gdzie obowiązuje strefa darmowej jazdy tramwajami. Udawajmy więc, że to 6AU$ się nie liczy.

50zł oszczędności i pozbycie się ludzkiej godności, warto. W ogóle planowałem podarować kolejnemu forumowiczów kartę z piątakiem, żeby podróż odbył za darmo, no ale w obecnych czasach to nie ma sensu. Czas przejść do sedna. Trasa wygląda następująco.
2020-11-03 (2).png


Przylecieliście na lotnisko. Zaliczacie odprawę i kierujecie się do wyjścia z terminala. Lotnisko jest kompaktowe, więc zajmie Wam to jakieś kilkadziesiąt minut. Na wszelki wypadek idziemy jeszcze do łazienki. Mijamy terminal krajowy oraz z pogardą patrzymy na czerwone SkyBusy oraz wsiadających do nich ludzi.
terminal krajowy.jpg


skybus.jpg


Kierujemy się w stronę parkingu. Na razie jeszcze udajemy, że gdzieś tu stoi nasz samochód. Idziemy do końca, aż pod drogę wyjazdową z lotniska. Chodnika brak, ale jest ziemiste ubite pobocze. Ruch jest powolny i niewielki, wiec nie ma co się bać. Idziemy prosto do drogi lokalnej. Natrafiamy na wielki bilbord, który proponuje nam skręcić w prawo co też czynimy.
parking.jpg


parking2.jpg


parking-koniec.jpg


droga z lotniska.jpg


skręt na droge lokalną.jpg


Jesteśmy na drodze lokalnej, ruch minimalny, pobocze ziemiste jest, idziemy przed siebie. Dochodzimy do skrzyżowania z główną drogą. Te nieliczne samochody właśnie tutaj będą skręcać. My jednak idziemy przed siebie na wiadukt, który posiada mini chodniczek.
pierwsze chwile na drodze lokalnej.jpg


przed skrzyżowaniem z autostradą.jpg


początek wiaduktu.jpg


widok z wiaduktu na autostradę.jpg


Kierujemy się cały czas przed siebie. Podziwiamy lokalne pola. Gdy nasza droga się skończy skręcamy w lewo.
zejście z wiaduktu.jpg


a my cały czas przed siebie.jpg


czas skręcić w lewo.jpg


Chodnika nadal nie ma, ale samochodów również. Idziemy cały czas przed siebie. Z rzadka widać jakiś dom. W pewnym momencie po lewej będzie tor jazdy. Mijamy go jednak i cały czas przed siebie. Jak pewnie już zauważyliście krajobraz jest niezwykle różnorodny. ;)
i przed siebie.jpg


nawet jakiś widok się znalazł.jpg


po lewej widok na tor .jpg


a my prosto przed siebie.jpg


Nagle przechodzimy przez takie coś. Ktoś wie co to jest? Czy to mierzy prędkość? Zwykły kabel?
Co to właściwie jest.jpg


Po prawej mijamy jakieś specjalne tereny biologiczne. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to konkretnie było. Czasami możemy natrafić równiez na zwierzęta.
Biodiversity Conservation Area.jpg


zwierzęta i pola.jpg


W oddali po lewej majaczą nam jakieś silosy, to znak, że nasza droga będzie niedługo skręcać. Cały czas na niej pozostajemy, nie żebyśmy mieli za bardzo gdzie z niej zejść.
silosy.jpg


droga zakręcowywuje a my z nią.jpg


Dostrzegamy pierwsze znaki kierujące nas na stacje kolejową oraz jesteśmy witani w mieście Lara z hasłem "Rural living is the best". Powinno Was to tylko utwierdzić, że godzina jaka w tym momencie mniej więcej już minęła nie została stracona. Tak właśnie wygląd prawdziwe życie. Jednym słowem warto.
znaki na cel naszej podróży.jpg


witamy w Larze.jpg


dalej przed siebie.jpg


Jako, że nasza droga staje się nieco bardziej ruchliwa, choć nadal nie jakoś bardzo, możemy zejść na równoległą drogę lokalną. Dalej kierujemy się przed siebie.
zrobiła nam się autostrada więc schodzimy 5m w lewo.jpg


W tym momencie dostrzegamy parking, kilka sklepów i cel naszej podróży, czyli stację kolejową Lara. Na stacji kolejowej jest kasa. Gratulacje, właśnie spędziliście półtorej godziny w australijskim interiorze ciągnąc za sobą walizkę po opuszczonych drogach, żeby zaoszczędzić 50zł, dla wielkiej przygody i pokazania środkowego palca SkyBusowi i ich absurdalnym cenom.
już prawie u celu, czas się posilić.jpg


widać stacje.jpg


jesteśmy na miejscu.jpg


Teraz tylko 50min pociągiem i już jesteście w Melbourne. Pociąg jeździ co ok. godzinę, więc warto pilnować czasu w czasie podróży z lotniska.
nasz pociąg nadjeżdża.jpgTrasa w skrócie: wyjść z terminala->przed siebie droga wyjazdową->skręt w lewo->cały czas przed siebie aż do końca drogi->skręt w lewo->cały czas wzdłuż drogi, aż dojdziemy do stacji kolejowej.

Dodaj Komentarz

Komentarze (1)

maginiak 3 listopada 2020 20:26 Odpowiedz
Zasugerowawszy się Twoją relacją Coast to coast z USA, na którą rzuciłam dziś wcześniej okiem, byłam pewna, że Avalon leży gdzieś w okolicach Perth! Ha ha ha!